Nissan Navara SLRR - 707[S]90

PoczÄ…tkiem roku oficjalnie wÅ‚Ä…czono do podziaÅ‚u bojowego nowy pojazd Nissan Navara, który posiada oznaczenia SLRR - samochód specjalny lekki rozpoznawczo-ratowniczy

Pojazd zostaÅ‚ zakupiony dziÄ™ki wsparciu Gminy Ã…Å¡winna, wkÅ‚adu wÅ‚asnego OSP oraz dobrowolnej skÅ‚adki strażaków. Pojazd zostaÅ‚ zakupiony od osoby prywatnej, a nastÄ™pnie przeszedÅ‚ gruntowny remont przy udziale strażaków z naszej jednostki, poÅ›wiÄ™cajÄ…c swój wolny czas celem dostosowania samochodu pod wymagania pojazdów specjalnych.

Posiadanie pojazdu terenowego w naszej jednostce jest niezbÄ™dnym elementem niesienia szybkiej i skutecznej pomocy mieszkaÅ„com Pewli Ã…Å¡lemieÅ„skiej, specyficzne poÅ‚ożenie naszej wsi, górzysty teren, wÄ…skie oraz krÄ™te ulice w znaczym stopniu ograniczajÄ… dotarcie ciężkiego pojazdu bojowego jaki do tej pory posiadamy.

Na wyposażeniu pojazdu Nissan Navara znajduje siÄ™ torba medyczna R1, radiotelefon przewoźny, pilarka, podrÄ™czny sprzÄ™t burzÄ…cy, tÅ‚umice, podnoÅ›nik Hi-lift, a także profesjonalny sprzÄ™t do ratownictwa wysokoÅ›ciowego oraz trójnóg ratowniczy. Pojazd wyposażony jest w napÄ™d 4x4, przystoswowany do przewozu piÄ™ciu strażaków. Rok produkcji 2008.
DziÄ™kujemy wszystkim osobom które przyczyniÅ‚y siÄ™ do pozyskania pojazdu😊

Pierwszy wyjazd do interwencji, zakwalifikowanej jako miejscowe zagrożenie (dostarczenie Ã…Å¡rodków Ochrony Indywidualnej - Covid 19 do Parafii) odbyÅ‚ siÄ™ w dniu 02.04.2021r.

W zwiÄ…zku z nabyciem kolejnego samochodu istniaÅ‚a potrzeba budowy nowego boksu garażowego, który znajduje siÄ™ z tyÅ‚u naszej remizy. Ã…Å¡rodki pieniężne na budowÄ™ garażu pozyskano z funduszu soÅ‚eckiego, a wszelkie prace budowlane wykonali nasi strażacy.

SPRZĘT: