Spotkanie z dziećmi i młodzieżą z Pewli Ślemieńskiej

W dniu dzisiejszym tj.04.06.2018r. na boisku sportowym, zorganizowaliÅ›my spotkanie dla dzieci i mÅ‚odzieży z Pewli Ã…Å¡lemieÅ„skiej. Spotkanie rozpoczÄ™to od pokazu zaÅ‚ożenia bojowego.

Nasza sekcja MÅ‚odzieżowej Drużyny Pożarniczej - chÅ‚opców, na dźwiÄ™k syreny alarmowej udaÅ‚a siÄ™ do remizy, po krótkiej chwili przybyli samochodem bojowym na boisko, gdzie czekaÅ‚y na nich dwa zadania: rozwiniÄ™cia linii gÅ‚ównej oraz dwóch lini gaÅ›niczych, a także wywrócenie pachoÅ‚ków i ugaszenie ogniska.

Dalsza część spotkania skÅ‚adaÅ‚a siÄ™ z prezentacji sprzÄ™tu ratowniczo-gaÅ›niczego jakim dysponujemy, omówienie zagadnieÅ„ zwiÄ…zanych ze strażą pożarnÄ…, prezentacja peÅ‚nego umundurowania bojowego w jakim uczestniczymy w akcjach wraz z Aparatem Ochrony Dróg Oddechowych, dzieci oraz mÅ‚odzież miaÅ‚y również okazje zadawać pytania.

DziÄ™kujemy wszystkim za liczne przybycie oraz zachÄ™camy mÅ‚ode osoby do wstÄ…pienia w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Pewli Ã…Å¡lemieÅ„skiej.