Nowi strażacy w szeregach OSP Pewel Ślemieńśka.

Nowi strażacy w szeregach OSP Pewel Ã…Å¡lemieÅ„ska 🚒
Przez blisko 3 tygodnie w jednostce PaÅ„stwowej Straży Pożarnej w Ã…»ywcu odbywaÅ‚ siÄ™ kurs dla strażaków z powiatu żywieckiego, dajÄ…cy uprawnienia do uczestnictwa w akcjach ratowniczo-gaÅ›niczych, korzystania z aparatów ochrony ukÅ‚adu oddechowego oraz obsÅ‚ugi sprzÄ™tu do ratownictwa technicznego. Szkolenie skÅ‚adaÅ‚o siÄ™ z części teoretycznej oraz praktycznej. Jednym z etapów szkolenia byÅ‚o pozytywne zaliczenie komory dymowej w PSP w Bielsku BiaÅ‚ej.
W dniu 22.10.2019r. w PSP w Ã…»ywcu dwie druhny z naszej jednostki: dh Dominika Ã…Å¡cieszka oraz dh. Julia Kudzia przystÄ…piÅ‚y do egzaminu teoretycznego oraz praktycznego, bÄ™dÄ…cego zakoÅ„czeniem wymagajÄ…cego kurs, uzyskujÄ…c pozytywny wynik.
Gratulujemy ☺