Dlaczego ludzie postępują w takie sposób?

foto: OSP Pewel Ślemieńska
 foto: OSP Pewel Ã…Å¡lemieÅ„ska

Dlaczego ludzie postÄ™pujÄ… w takie sposób? Dlaczego wiÄ™kszość naszego narodu w razie nieszczęścia i tragedii przechodzi koÅ‚o tego wszystkiego obojÄ™tnie z peÅ‚nÄ… znieczulicÄ…? Pytacie po co Policja, Straż, Pogotowie? Dlatego bo sÄ… tam osoby które potrafiÄ… nieść pomoc innym w każdej sytuacji. Ostatnio jeden z naszych druhów z Pewli Ã…Å¡lemienskiej znajdowaÅ‚ siÄ™ w szpitalu na odwiedzinach u znajomej, której na Å›wiat przyszedÅ‚ maÅ‚y bobas w pewnym momencie ktoÅ› siÄ™ zorientowaÅ‚, że na na sali jeden z noworodków jest siny (zachÅ‚ysnÄ… siÄ™ mlekiem) wiÄ™kszość osób sparaliżowanych i myÅ›lÄ…cych "jak temu dzieciÄ…tku pomóc" "nie uderzÄ™ tego dziecka w plecki bo to takie malutkie""jestem w szpitalu na pewno mu pomogÄ…" takie i inne pytania zadaje sobie każdy z nas ale ćwiczenia, które przechodzÄ… nawet nasi strażacy z OSP pozwoliÅ‚a na szybkÄ… reakcje strażaka i uratowanie maÅ‚ego bobasa. Nie bójmy siÄ™ podejść pomóc czasem ofiara takich czy innych wypadów chodź w bólu chce żeby ktoÅ› byÅ‚ przy niej, żeby mogÅ‚a siÄ™ czuć bezpieczniej. NASZ APEL POMAGAJMY!