Ćwiczenia Gminy Świnna 2018 - Pewel Mała

W dniu 27.07.2018r. o godzinie 18:10 w Pewli Ã…Å¡lemieÅ„skiej jak i na terenie Gminy Ã…Å¡winna rozlegÅ‚ siÄ™ dźwiÄ™k syren alarmowych. Zaalarmowani przez SKKP w Ã…»ywcu, udaliÅ›my siÄ™ "nie alarmowo" do Pewli MaÅ‚ej na ulicÄ™ KieÅ‚basów.

Z informacji jakie otrzymaliśmy wynikało, iż doszło do pożaru budynku oraz pożaru lasu.
DziaÅ‚ania prowadzono na dwóch odcinkach bojowych.
Zadaniem strażaków byÅ‚o zlokalizowanie oraz ugaszenie pożaru.
Postanowiono utworzyć punkt czerpania wody w celu przetÅ‚aczania jej w wyższe rejony objÄ™te pożarem.

Po ugaszeniu pierwszych ognisk za pomocÄ… linii gaÅ›niczych oraz dziaÅ‚ka gaÅ›niczego z samochodu, otrzymano informacjÄ™ o kolejne ogniskach w wyższych partiach lasu.
Ratownicy uczestniczÄ…cy w akcji gaÅ›niczej znaleźli poszkodowanÄ… osobÄ™ , którÄ… ewakuowali ze strefy zagrożenia w miejsce bezpiecznie, gdzie poszkodowanemu udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i przekazano przybyÅ‚emu na miejsce ZespoÅ‚owi Ratownictwa Medycznego.

Na szczęście byÅ‚ to tylko scenariusz ćwiczeÅ„ jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Ã…Å¡winna. GÅ‚ównym zadaniem byÅ‚o sprawdzenie systemu alarmowania, dziaÅ‚ania podczas pożaru lasu oraz przetÅ‚aczania wody na duże odlegÅ‚oÅ›ci, a także skutecznie udzielanie KPP.
Po zakoÅ„czeniu ćwiczeÅ„ przyszedÅ‚ czas na podsumowanie oraz posiÅ‚ek. Do bazy wróciliÅ›my okoÅ‚o godziny 21:00

SiS:
> 709[s]67 - OSP Ã…Å¡winna GBARt